Madridi soojus

Ülevaade meie kohvisortidest

Impordime kuut erinevat Ekvadori kohvisorti — nelja araabikat ja kaht robustat. Allpool on kiire ülevaade sellest, millega me tegeleme.

Araabika

Coffea Araabika on pärit Yemeni mägedest Araabiast, nagu ka selle nimest tuletada võib, ning ühtlasi Edela-Etioopiast ja Kagu-Sudaanist. Seda tuntakse ka kui "Araabia kohvipõõsast", "kohvimäge" ja "araabika kohvi". Coffea Arabica kohvisorti on kasvatatud Edela-Araabias juba üle 1000 aasta.

Robustas

Coffea canephora on kohvi sort, mis pärineb kesk- ja lääne alamsahara Aafrikast. Seda kasvatatakse peamiselt Aafrikas ja Brasiilias, kus seda tihti kutsutakse Conillioniks. Seda kasvatatakse ka Kagu-Aasias, kuhu prantsuse kolooniad tõid selle 19. sajandi lõpus. Viimastel aastatel toodetakse ainult Vietnamis robustat ning ühtlasi ületab nende eksportimise kogus Brasiiliat, Indiat ja Indoneesiat. Umbes üks-kolmandik üle maailma toodetud kohvist on robusta.

  • Täpploend näeb
  • välja selline
  Araabika kohv Robusta kohv
 Tellimus Gentianales Gentianales
 Päritolu Rubiaecae Rubiaecae
 Liik C. arabica C. canephora

Siin asub üks kena galerii

Kui vajad üksikasjalikku tootekataloogi või soovid luua e-poodi, siis pakume sulle häid isiklikke lahendusi. Võta meiega ühendust meiliaadressil support@voog.com.